Sony w sądzie

Australijska agenda rządowa, zajmująca się prawami konsumenta, Australian Competition and Consumer Commission pozwie Sony Australia za implementację w konsoli PlayStation 2 chipów, uniemożliwiających odgrywanie filmów DVD z innych regionów, jak również gier.

Australijska agenda rządowa, zajmująca się prawami konsumenta, Australian Competition and Consumer Commission (ACCC) pozwie Sony Australia za implementację w konsoli PlayStation 2 chipów, uniemożliwiających odgrywanie filmów DVD z innych regionów, jak również gier. Sprawa będzie rozpatrywana przez Sąd Federalny. ACCC neguje politykę firmy, która sprzedaje więcej tytułów gier, dodatkowo taniej w innych regionach świata. Sony prawdopodobnie przyjmie linię obrony, opartą na logice rynkowej, czyli produkt w USA i np. w Europie Środkowej nie może być w tej samej cenie z powodów różnicy przychodów.

Jeżeli ACCC uda się wygrać sprawę, to samo będzie dotyczyć krążków DVD, które są dostępne w USA często na kilka miesięcy przed premierą europejską czy australijską.

ACCC działa w imieniu konsumentów, którzy nie dość, że płacą więcej, to mają dostęp do mniejszej liczby tytułów. Czekamy na wynik sprawy, może ona bowiem mieć wpływ na orzecznictwo w innych krajach, gdzie prawa konsumenta są bronione.


Zobacz również