Sony w wyniku 8 lat TV strat zapowiada inny rodzaj telewizora

Howard Stringer, szef Sony, po przyznaniu się do gigantycznych finansowych TV strat powiedział, że Sony pracuje właśnie nad zupełnie innym rodzajem telewizora. Czy Sony zdąży z rewolucją, zanim pójdzie z torbami?

Howard Stringer z Sony

Sony w 2011 ma ponad miliard USD na minusie

Sony prognozuje na koniec roku fiskalnego (marzec 2012) stratę w wysokości 1.2 miliarda USD. Ale Howard Stringer przypomina, że nie tylko Sony ma kłopoty (Philips i Panasonic również mają swoje problemy, ale one są raczej bliskie ich rozwiązania w przeciwieństwie do Sony)

- Nie możemy sprzedawać telewizorów w taki sposób, jaki to do tej pory robiliśmy. Na każdym, wyprodukowanym telewizorze tracimy pieniądze - powiedział szef Sony.

Telewizor przyszłości - Sony ściga się z Apple?

Ostatnio pisałem, w jak złej sytuacji znajduje się koncern Sony, który zanotował 8 lat TV strat. W wywiadzie dla Wall Street Journal, Howard Stringer powiedział, że Sony planuje zupełnie inne podejście do telewizora, włączając w to urządzenia mobilne i tablety. Sony planuje też stworzenie kanałów TV, które mają być przesyłane na żywo do telewizorów japońskiego koncernu. Tym samym Sony włączył się do wyścigu o telewizor nowej generacji, nad którym prace toczą się już w Apple. Intuicyjny telewizor w stylu iPada czy iPhone’a to było ostatnie marzenie Jobsa.

Sony TV Bravia

Sony TV Bravia

Co szykuje Sony?

Czym w istocie będzie ten enigmatyczny "inny rodzaj TV"? Jak myślicie, co to może oznaczać?