Sony wprowadza bany dla posiadaczy Jailbreaka PS3

Firma Sony założyła bany osobom korzystającym z Jailbreaka. Użytkownicy posiadający przerobione PS3 nie będą mogli logować się do PlayStation Network. Japońska korporacja zapowiada zaostrzenie walki z hakowaniem jej produktów.

Sprawa zaczęła się od wydania oświadczenia przez japońską firmę. Przekaz był jasny: albo ktoś usunie wszelkie modyfikacje w swojej konsoli albo zostanie zbanowany na serwerze PlayStation Network. Jak doniósł portal CVG blokady użytkowników już się rozpoczęły.

Użytkownicy, którzy zignorowali komunikat Sony, mieli problemy z zalogowaniem się do serwisów PlayStation Network oraz PlayStation Store. Przy próbie zalogowania wyświetlał się komunikat: "you cannot use the PlayStation Network with this account (8002a227)" (To konto nie pozwala na korzystanie z PlayStation Network).

Zobacz również:

  • Jedna ładowarka dla wszystkich? Nowy plan parlamentu UE

Sony wysłało także maile do użytkowników, których zabanowało - tłumacząc w nich, że nastąpiło to wskutek złamania regulaminu serwisu, poprzez stosowanie nieutoryzowanych przeróbek. Jak podkreślił producent PS3 korzystanie z nielegalnych modyfikacje jest przestępstwem.