Sony wprowadzi do Europy usługę PlayStation Now najwcześniej na początku 2015 r.

Serwis DigitalFoundry dotarł do "mapy drogowej" przedstawiającej planowany przez Sony rozwój usługi PlayStation Now. Dzięki temu wiemy, kiedy spodziewać się jej w Europie.

Oparta na chmurze usługa PlayStation Now, czyli w zasadzie ulepszony Gaikai pod nową nazwą, została oficjalnie zapowiedziana przez firmę Sony podczas niedawnych targów CES 2014. Wówczas dowiedzieliśmy się, że pozwalać ma ona na strumieniowanie gier w zasadzie na wszystko, czyli nie tylko konsole PlayStation 4, PlayStation 3 i PlayStation Vita, ale również telewizory Bravia oraz smartfony i tablety różnych producentów. Ponadto usłyszeliśmy zapewnienie, że usługa PlayStation Now powinna działać znacznie płynniej niż Gaikai i pozwalać na grę w trybie wieloosobowym. Chcąc z niej skorzystać będziemy mieli do wyboru dwie opcje: albo zdecydujemy się na wykupienie abonamentu, albo zapłacimy za wypożyczenie konkretnego tytułu.

Na razie tylko Stany Zjednoczone i Kanada

Firma Sony zapowiedziała, że beta usługi PlayStation Now ruszy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie pod koniec stycznia, natomiast jej premierę szykuje na lato. Niestety nie chciała podać żadnych informacji na temat terminu premiery europejskiej. Dzięki serwisowi DigitalFoundry chyba już go jednak mniej więcej poznaliśmy. Dotarł on bowiem do wewnętrznej prezentacji Sony, która ukazuje "mapę drogową" usługi:

"Mapa drogowa" usługi PlayStation Now

"Mapa drogowa" usługi PlayStation Now

Jak widzicie, powinna ona zagościć w Europie (oczywiście obecnie nie wiadomo, czy również w Polsce) najwcześniej w I kwartale przyszłego roku.