Sony wprowadzi na rynek japoński PSP-3000

Sony ogłosiło, że dokładnie 16 października wprowadzi na rynek japoński nowy model konsoli PlayStation Portable (PSP). Firma nie ukrywa, że urządzenie ma być potężną konkurencją i wyzwaniem dla dominującego na wspomnianym rynku Nintendo DS.

Najnowsze PSP-3000 trafi na rynek wzbogacone o kilka mocnych argumentów. Urządzenie zostanie wyposażone w zintegrowany mikrofon oraz zaawansowany ciekłokrystaliczny wyświetlacz LCD, który zostanie przystosowany do użytku na zewnątrz i zaoferuje znacznie lepszy od obecnego czas reakcji.

Zmiany w panelu LCD mają zapewnić większy realizm zabawy. Wbudowany mikrofon ma zaś ułatwić wykonywanie połączeń telefonicznych. Warto dodać, że PSP już w obecnej wersji umożliwia korzystanie z usługi "Skype Web".

Najnowsza zabawka Sony będzie sprzedawana w cenie 19,800 jenów (około 182 dolarów), czyli nieco powyżej ceny Nintendo DS (16,800 jenów).

Wojna o rynek japońskich konsol przenośnych jest bardzo zacięta. Sony sprzedało w okresie kwiecień-czerwiec około 3,72 mln egzemplarzy handhelda. W tym samym czasie do rąk klientów trafiło 6,96 mln sztuk Nintendo DS.


Zobacz również