Sony wprowadzi na rynek pierwsze auto w 2025 roku! Partnerem technologicznym będzie Honda

Sony na targach CES 2022 zaprezentowało prototypy aut elektrycznych. Właśnie poznaliśmy szczegółowe informacje.

Na targach CES 2022 firma Sony zaprezentowała dwa prototypowe auta elektryczne. Przekazano wtedy, że pojazdy finalnie trafią do seryjnej produkcji, ale Japończycy nie przekazali żadnych szczegółowych informacji.

Sony Vision S
Źródło: sony.com

Sony Vision S

Źródło: sony.com

Właśnie dowiedzieliśmy się, że partnerem technologicznym dla Sony będzie firma Honda, która ma wieloletnie doświadczenie w budowie i produkcji samochodów osobowych. Przedsiębiorstwa podpisały już pierwszy dokumenty oraz stworzyły mapę drogową wprowadzenia na rynek pierwszych aut od Sony.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! (22.03.2023)

W ramach nowego partnerstwa powstanie spółka typu joint-venture, która odpowiedzialna będzie za rozwój aut elektrycznych Sony-Honda. Według przedstawionych planów zostanie ona utworzona jeszcze w tym roku.

Pierwsze auta elektryczne powstałe w ramach nowej spółki zostaną wprowadzone do sprzedaży już w 2025 roku - trzy lata po utworzeniu nowej marki.

W spółce joint-venture Honda odpowiedzialna będzie za produkcję pierwszego auta elektrycznego. Firma ta będzie również dostarczać odpowiednie technologie z zakresu mechaniki. Sony zaprojektuje platformę mobilną, dostarczy nowe technologie oraz zajmie się rozwojem i sprzedażą aut elektrycznych.

Obie firmy zamierzają skupić się na bezpieczeństwie, rozrywce oraz możliwości adaptacji do warunków otoczenia. Nowe auta bazować będą na dwóch samochodach koncepcyjnych Sony, które zobaczyliśmy na początku 2022 roku.