Sony wstrzymuje produkcję PS4. Czy to koniec wsparcia konsoli?

Koniec PlayStation 4 może być bliższy, niż nam się wydawało.

ps4

Sony przy każdej okazji podkreśla, że jeszcze długo zamiera wspierać konsole ósmej generacji - PlayStation 4. Prawda może być jednak zgoła odmienna. Jak donoszą źródła z Japonii, tamtejsi dostawcy konsol zaczynają rozsyłać wiadomości do swoich klientów, w których informują, że wybrane modele PS4 nie będą już dostarczane, bowiem ich produkcja została zakończona.

W sumie, sprawa dotyczy aż pięciu modeli PlayStation 4, a konkretnie: PS4 500 GB (biała), PS4 1 TB (czarna), PS4 1 TB (biała), PS4 2 TB (czarna), PS4 Pro 1 TB (biała). Warto przy tym nadmienić, iż na liście nie znajdują się chociażby PS4 Slim oraz PS4 Pro w kolorze czarnym. Może to oznaczać, że japoński producent jedynie ogranicza produkcję PS4, aby zwolnić miejsce dla PS5.

Zobacz również:

  • Dead Island 2 - czy będzie na PS4 i Xbox One?
  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [04.08.2023]

PlayStation 5 zadebiutowało w listopadzie i już teraz sprzedaje się rekordowo - w ciągu pierwszych 4 tygodni od premiery konsoli, blisko 3,4 miliona egzemplarzy urządzenia trafiło do sklepów. Obecnie dostanie PS5 graniczy z cudem o czym świadczą puste sklepowe półki - zarówno te fizyczne, jak i cyfrowe.

Pojawiają się sugestie, iż Sony chce ograniczyć produkcję PS4 do minimum i przeznaczyć uzyskaną w ten sposób moc przerobową do wprowadzenia na rynek większej ilości PS5. Jest to bardzo prawdopodobny scenariusz i nie możemy się japońskiemu producentowi dziwić. Na PlayStation 5 wciąż czekają miliony graczy na całym świecie, którzy "walczą" o każdy dostępny na rynku egzemplarz. Miejmy tylko nadzieję, że Sony dotrzyma danego wcześniej słowa i jeszcze przez przynajmniej dwa lata posiadacze PS4 będą mogli cieszyć się pełnym wsparciem producenta.

Zobacz również: PS Plus styczeń 2021 - poznaliśmy darmowe gry miesiąca na PS4 i PS5


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: