Sony wybrało partnera dla platformy PlayStation. Będzie nim HTC

Firma Sony poinformowała, że nawiązała współpracę z tajwańską firmą HTC, na mocy której będzie ona mogła dostarczać na rynek smartfony pozwalające na uruchamianie gier PlayStation.

Firma HTC jako pierwsza poza Sony otrzymała możliwość konstruowania smartfonów umożliwiających uruchamianie oficjalnych gier PlayStation. Każde takie urządzenie będzie jednak musiało spełnić sprzętowe i programowe wymagania stawiane przez program PlayStation Certified.

Otwarcie marki PlayStation to znacząca zmiana kierunku firmy Sony, która od lat działała na rynku tradycyjnych konsol zapewniając możliwość uruchamiania swoich tytułów tylko na własnym sprzęcie (np. na widocznym na zdjęciu powyżej smartfonie Xperia S). Jest to także otwarte przyznanie się do tego, że gwałtowny wzrost popularności smartfonów i tabletów, które pozwalają na łatwy dostęp do milionów tanich aplikacji, stanowi wyzwanie dla modelu biznesowego gier.

Zobacz również:

  • Jaki smartfon 5G do 1500 zł? Najlepsze smartfony z dostępem do sieci 5G
  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [02.02.2023]

PlayStation Mobile

Zamiar koncentracji firmy Sony na rynku urządzeń mobilnych potwierdza też zapowiedziana przez nią zmiana nazwy platformy PlayStation Suite (umożliwia deweloperom tworzenie aplikacji z myślą o specjalnie certyfikowanych urządzenia) na PlayStation Mobile.

___________

Bardzo się cieszę, że marka PlayStation została w końcu uwolniona przez Sony.