Sony wycofuje się z targów MWC 2020

Sony jako kolejny producent wycofuje się z uczestnictwa w targach MWC 2020.

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne targi Mobile World Congress 2020 będą strasznym niewypałem. W związku z koronawirusem z uczestnictwa w barcelońskich targach rezygnują po kolei kolejni producenci sprzętu elektronicznego. Wiemy już, że w wydarzeniu udziału nie weźmie między innymi Samsung.

Sony wycofuje się z targów MWC 2020

Źródło: sony.com

W poniedziałek rano Polskie Biuro Prasowe Sony wydało oficjalne oświadczenie dotyczące uczestnictwa japońskiego giganta w targach Mobile World Congress 2020. Okazuje się, ze Sony podobnie, jak inni producenci stale monitoruje rozwój sytuacji związanej z wybuchem koronawirusa w Chinach. W oświadczeniu biuro prasowe przekazuje, że zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Światową Organizację Zdrowia koronawirus został uznany za globalne zagrożenie.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! (16.03.2023)
  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2022 roku [Kalendarium Premier; 04.07.2022]

W związku niedawnym wybuchem epidemii oraz ze względu na bezpieczeństwo klientów, partnerów, mediów oraz pracowników Sony ostatecznie podjęło decyzję o rezygnacji z uczestnictwa w targach Mobile World Congress 2020, które odbędą się w Barcelonie w dniach 24-27 lutego 2020 roku.

Sony rezygnując z udziału w Mobile World Congress poinformowało, że zaplanowana na kongresie konferencja prasowa odbędzie się w zaplanowanym terminie tj. 24 lutego 2020 roku o 8:30 rano czasu CET.

Będzie to wydarzenie online, które można będzie oglądać za pomocą YouTube'a. Sony zamierza na żywo transmitować całe wydarzenie na kanale Xperia. Podczas wydarzenia Sony zamierza zaprezentować nowe produkty mobilne.

Ze względu na fakt, że konferencja transmitowana będzie na profilu Xperii wszystko jasno wskazuje na to, że Sony zaprezentuje nowe smartfony. W zeszłym roku na targach MWC 2019 zaprezentowano Sony Xperia 1 oraz średniaki Xperia 10 i Xperia 10 Plus. Te trzy telefony zapoczątkowały nową erę stylistyczną Sony. Najnowsze smartfony dedykowane są już nie fotografom, a kino maniakom, a ich cechą charakterystyczną jest obecność wyświetlacza o proporcjach kinowych 21:9.

Konferencję prasową Sony można będzie oglądać w tym miejscu.