Sony wycofuje ze sprzedaży dwa modele konsoli Playstation 3

W trakcie tegorocznych targów Gamescom, japońska firma zapowiedziała nadejście konsol Playstation 3 z dyskami 320GB i 160GB. Dziś dowiadujemy się, że zastąpią one dwa starsze modele urządzenia. Będą obniżki cen?

Osoby polujące na obniżki cen, prawdopodobnie będą mogły dodać konsolę Playstation 3 do swojej listy zakupów. Sony poinformowało, że produkcja dwóch modeli maszyny (z dyskami 120 i 250GB) zostaje wstrzymana. I choć nie zdradzono kiedy dokładnie zarządzenie wchodzi w życie, to wiadomo, że te dwie wersje konsoli - w Europie i Ameryce Północnej - zostaną zastąpione przez urządzenia z większymi twardymi dyskami, których nadejście oficjalnie zapowiedziano w trakcie tegorocznych targów Gamescom.

Oznacza to, że wielbiciele elektronicznej rozrywki otrzymują dwie dobre wiadomości. Można się spodziewać, że maszyny wycofane z produkcji trafią na wyprzedaże, które już rozpoczęły się w Ameryce Północnej. Gracze będą więc mogli zaoszczędzić kilka groszy albo... chwilę zaczekać i nabyć nowe model konsol w atrakcyjnej cenie. Pomimo tego, że będą one posiadały większe twarde dyski, ich sugerowana cena detaliczna pozostanie na takim samym poziomie jak starych jednostek. Zbliżają się święta - nasze portfele będą chudnąć?

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [02.08.2021]

Warto dodać, że w trakcie niemieckich targów, firma Sony pochwaliła się wieloma interesującymi nowościami ze świata elektronicznej rozrywki. W najbliższych miesiącach, miłośnicy gier będą mogli nabyć takie tytuły jak Killzone 3, Resistance 3, LittleBigPlanet 2. W sprzedaży pojawi się też nowy kontroler nazwany Playstation Move. W przypadku tego ostatniego można się także spodziewać premiery zestawów składających się z konsoli Playstation 3 i wymienionego przed chwilą gadżetu.