Sony wytacza proces firmie z Hong Kongu

Holding Pacific Game Technology Ltd. został podany przez Sony do sądu, za sprzedaż przenośnej konsoli PlayStation Portable klientom na terenie Wielkiej Brytanii.

Pacific Game Technology prowadzi serwis internetowy Lik-Sang.com, specjalizujący się w sprzedaży konsol, akcesoriów i gier video. Firma sprzedawała za jego pośrednictwem konsole PSP klientom na Wyspach Brytyjskich, nie zwracając uwagi na fakt, że Sony nie wprowadziło jeszcze przenośnej konsoli do swojej oferty w tym kraju. Według informacji podanych prze PGT, firma Sony złożyła pozew do sądu w Hong Kongu. Zawiera on zarzut bezprawnego posługiwania się znakiem firmowym i handlowania, bez zgody, produktami Sony na brytyjskim rynku. Firma oczekuje, że sąd zakaże Lik-Sang.com sprzedaży konsol, akcesoriów i gier, zarówno w Wielkiej Brytanii jak i całej Europie. Dodatkowo PGT oskarżone jest o naruszenie praw autorskich poprzez zamieszczenie na swojej stronie zdigitalizowanej instrukcji obsługi PSP. Sony nakazało usunięcie jej już 14 czerwca, jednak PGT nie zastosowała się do tego.

Mimo wytoczonego procesu, PGT nie zamierza zaprzestać sprzedaży urządzeń na rynku brytyjskim, gdyż nie jest ograniczone przez żadne prawo obowiązujące w Wielkiej Brytanii. Zamierza bronić się przed sądem powołując się na prawo, pozwalające jej handlować wszystkimi produktami dostępnymi na rynku w Hong Kongu, a więc również PSP.

PSP, swoją europejską premierę najprawdopodobniej będzie miało dopiero w przyszłym miesiącu.

Więcej o PSP możecie przeczytać tutaj:

PSP


Zobacz również