Sony: z VHS na DVD bez problemu

Koncern Sony zaprezentował nową nagrywarkę DVD, stworzoną z myślą o użytkownikach, którzy chcieliby przenieść filmy zapisane na kasetach wideo na płyty DVD. Podstawową zaletą modelu DVDirect VRD-MC3 wydaje się fakt, iż jest on niezwykle prosty w obsłudze.

Aby przegrać film z kasety VHS, wystarczy podłączyć nagrywarkę do magnetowidu (poprzez złącze S-Video lub RCA), rozpocząć odtwarzanie kasety i wcisnąć odpowiedni przycisk na nagrywarce. Przegrywanie będzie trwało dokładnie tyle, ile materiał zapisany na kasecie. DVDirect VRD-MC3 potrafi także nagrywać dane przechowywane na nośnikach wykorzystywanych w kamerach wideo. W trybie o najlepszej jakości nagrania na jednowarstwowej płycie DVD zapisać można godzinę filmu.

Sony: z VHS na DVD bez problemu

Sony DVDirect VRD-MC3

Urządzenie obsługuje większość formatów DVD - DVD+R/DVD-R, DVD+RW/DVD-RW oraz nośniki dwuwarstwowe (z wyjątkiem płyt DVD-RW DL). Oczywiście, nagrywarkę można też podłączyć do komputera (poprzez złącze FireWire) - wtedy użytkownik będzie mógł nie tylko skopiować nagrania z kaset na płyty, ale także wykonać szereg prac edycyjnych - np. dodać menu czy rozdziały do nagrania. Gdy urządzenie pracuje "samodzielnie" (tzn. nie jest podłączone do komputera), użytkownik może co najwyżej zdecydować, że co pewien stały odstęp czasu (5, 10, 15 lub 20 minut) ma być tworzony rozdział.

Obsługę urządzenia ułatwia 2,5-calowy wyświetlacz LCD, na którym prezentowane są wszelkie niezbędne informacje oraz wskazówki.

Cenę nagrywarki ustalono na ok. 220 USD.