Sony z dobrymi wynikami finansowymi w 2008

Szefowie Sony od początku zapowiadali, że PlayStation 3 prędzej czy później odniesie marketingowy sukces. Teraz, gdy opublikowano raport finansowy za pierwszy kwartał rozliczeniowy 2008 roku, okazuje się że japoński gigant ma sporo powodów do radości.

Rynek konsol powoli zaczyna wyglądać dla Sony coraz lepiej. Spółka ujawniła, że biznes powiązany z PlayStation 3 wygenerował dochody na poziomie 2,17 miliarda dolarów. Jest to o prawie 17% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Dzięki temu, ale również dzięki obniżeniu kosztów produkcji sprzętu do PlayStation 3, Sony w tym samym okresie zarobiło na konsolach około 51 milionów dolarów.

Sony z dobrymi wynikami finansowymi w 2008

Liczby te wynikają oczywiście z poziomu sprzedaży sprzętu oraz software'u. W trzech miesiącach poddanych analizie, sprzedano aż 1,56 miliona sztuk konsoli PlayStation 3. Jest to spory wzrost biorąc pod uwagę jedynie 700 tys. sztuk sprzedanych w analogicznym czasie 2007 roku. Co więcej, wzrostowi uległa również sprzedaż PSP.

Sprzedaż sprzętu pociągnęła za sobą sprzedaż gier. Tych, w pierwszym kwartale tego roku, sprzedano około 22,8 miliona.

Tak więc tym razem liczby wyglądają dla Sony całkiem nieźle. Czyżby miałby to być początek ofensywy konsolowego giganta?