Sony zabezpiecza płyty

Za 28,5 mln USD Sony wykupił od firmy InterTrust Technologies licencję na korzystanie z opracowanego przez nią systemu zabezpieczania płyt CD przed nielegalnym kopiowaniem. Możliwe więc, że system ów już niedługo będzie masowo stosowany w płytach wydawanych przez Sony Music.

Za 28,5 mln USD koncern Sony wykupił od firmy InterTrust Technologies licencję na korzystanie z opracowanego przez nią systemu zabezpieczania płyt CD przed nielegalnym kopiowaniem. Możliwe więc, że system ów już niedługo będzie masowo stosowany w płytach wydawanych przez Sony Music – jedną z największych światowych wytwórni fonograficznych (działającą również w Polsce).

"Właściwe zabezpieczenie płyt oraz innych nośników, uniemożliwiające naruszanie praw autorskich jest dla naszej firmy bardzo ważne" czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez biuro prasowe Sony.

Firma już wcześniej wprowadzała na rynek płyty CD zabezpieczone przed kopiowaniem oraz odtwarzaniem w napędach komputerowych – do tej pory jednak stosowała własny system zabezpieczeń – Key2Audio.


Zobacz również