Sony zamknie PlayStation Home

Japoński gigant boryka się z poważnymi problemami finansowymi - pisaliśmy już m.in. o zmianach planów co do produkcji smartfonów czy rezygnacji z laptopów VAIO. Kolejnym krokiem do wyjścia na prostą ma być zamknięcie usługi PlayStation Home.

Może wydawać się to o tyle dziwne, że Playstation 4 sprzedaje się świetnie, jednak należy pamiętać, że to połączenie gry sieciowej z wirtualnym światem jest dedykowane posiadaczom wcześniejszego modelu, czyli Playstation 3. Usługa ruszyła na początku 2008 roku i po chwilowej popularności zaczęła być traktowana przez graczy jako zbędny dodatek. Sony chciało zarabiać na wyświetlanych w wirtualnym świecie reklamach oraz na mikropłatnościach w oferowanych tam mini-grach. Jak się jednak okazało, utrzymanie Home kosztuje, a gracze niezbyt chętnie wydają prawdziwe pieniądze na oferowane tam atrakcje. Reklamodawcy również nie walili drzwiami i oknami.

Decyzją Sony PlayStation Home zostanie zamknięte dokładnie 31 marca 2015 roku, a od 3 grudnia 2014 nie będzie można dokonywać tam żadnych transakcji. Miesiąc wcześniej wirtualny świat przestanie być rozwijany. Gracze, którzy brali aktywny udział w jego życiu, mogą liczyć na bonusy i rozmaite atrakcje, jednak nie podano, jakie. Do decyzji o likwidacji usługi przyczyniła się również wspomniana popularność PS4 - coraz więcej graczy porzuca PS3 na rzecz nowej konsoli.