Sony zamyka swój oddział zajmujący się grami VR

Sony zamyka kolejne studio pracujące nad VR, wszystko w ramach "poprawy wydajności".

Sony zamyka swoje studio VR w Manchesterze. Zespół założony w 2015 roku, pracował obecnie nad niezapowiedzianym tytułem z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Włodarze japońskiego producenta twierdzą, że "zamykają (studio) w ramach ich wysiłków, na rzecz poprawy wydajności i efektywności operacyjnej". Niestety oznacza to, że dotychczasowi pracownicy oddziału stracili zatrudnienie.

To już trzecie angielskie studio zajmujące się technologią wirtualnej rzeczywistości, które zostaje zamknięte przez Sony w trakcie obecnej generacji konsol. Oddział Evolution został zamknięty w 2016 roku, a zaledwie rok później, w jego ślady poszedł Guerrilla Cambrige. Po zamknięciu oddziału w Manchesterze, w Wielkiej Brytanii pozostaną jeszcze dwa zespoły Sony – Media Molecule, pracujące obecnie nad kreatywnym tytułem Dreams, oraz London Studio, odpowiedzialne za jedną z najlepszych gier na PlayStation VR - Blood & Truth.

Zobacz również:

  • Jak wymienić panele w PS5? Zobacz wideo
  • Apple z nowinką - okulary w cenie Twojego samochodu
  • iPhone pozostanie z nami przez 10 lat! Co po nim?

Możliwe, że zamknięcie trzech oddziałów VR w Anglii w okresie kilku lat oznacza, że Sony hamuje swoje prace w tej dziedzinie technologii. Byłaby to duża strata dla prężnie rozwijającego się rynku wirtualnej rzeczywistości.

źródło: gamesindustry.biz