Sony zapewnia, że pojawi się większa ilość PS5

To dobra wiadomość dla tych, którym wciąż nie udało się kupić nowej konsoli.

Sony zapewnia, że pojawi się większa ilość PS5

PlayStation 5

Z powodu niedoborów chipów, pandemii i botów wykupujących zbyt duże ilości konsol, PlayStation 5 wciąż jest trudno dostępna na rynku. Na szczęście dyrektor finansowy Sony, Hiroki Totoki, ogłosił, że firmie uda się osiągnąć cel produkcyjny i posiada ona wystarczającą ilość chipów, aby wyprodukować 14,8 miliona PS5 w tym roku podatkowym.

Od premiery, która miała miejsce dziewięć miesięcy temu, sprzedało się 10 milionów PS5. Środowy raport wykazał zysk firmy w wysokości 2,57 miliarda dolarów za pierwszy kwartał, czyli więcej, niż zeszłoroczne 2,02 miliarda dolarów oraz 1,89 miliarda dolarów zakładanych przez analityków. Sony stwierdziło jednak, że sprzedaje konsole ze stratą za ostatni rok.

Zobacz również:

Uzupełnienia PS5 zdarzają się sporadycznie, a sprzedawcy detaliczni mogą kupować ich ograniczoną liczbę. Frustrujący są także skalperzy korzystający z botów do kupowania wielu konsol jednocześnie. Mimo, iż podjęto działania mające na celu zmniejszenie sprzedaży w większych ilościach, nie przyniosły one większego efektu. Czekamy, więc na zwiększenie produkcji i trzymamy Sony za słowo.

Zobacz także: PS5 – gdzie kupić konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5

Źródło: cnet.com