Sony zapłaci wam 50 tysięcy dolarów jeśli wykażecie wady bezpieczeństwa PlayStation 4

Jeśli wasze umiejętności pozwalają wam na obnażanie słabości zabezpieczeń systemów informatycznych, to Sony ma dla was propozycję.

Sony, podobnie jak większość producentów na świecie, musi wyjątkowo dbać o bezpieczeństwo swoich systemów informatycznych. Jest to szczególnie istotne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że japoński producent zarządza danymi milionów osób na całym świecie.

Włodarze Sony doskonale zdają sobie sprawę, że pomimo najszczerszych chęci, mogą znaleźć się osoby, które wciąż będą wstanie złamać zabezpieczenia firmy. Chcąc temu zapobiec, Sony za pośrednictwem serwisu Hacker One, postanowiło zaoferować wysoką nagrodę dla osoby, która wykaże wady bezpieczeństwa PlayStation 4, bądź PlayStation Network.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [19.05.2022]
  • Gry z PS4, w które musisz zagrać na PS5
  • Sony kończy wsparcie dla PS4 i koncentruje się na PlayStation 5 oraz... PC

Za odnalezienie krytycznych błędów na PlayStation 4, możecie otrzymać nawet 50 tysięcy dolarów. Sony zapłaci również za wykrycie błędów o wysokim (10 tys. dol.), średnim (2,5 tys. dol.) i niskim (500 dol.) zagrożeniu dla bezpieczeństwa. Znacznie gorzej prezentują się stawki za zlokalizowanie wad bezpieczeństwa PSN, za to możecie otrzymać kolejno: 3 tys. dol., 1 tys. dol., 400 dol., bądź 100 dol.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Sony korzysta z usług hakerów. Za podobne działania, japoński producent wypłacić już blisko 174 tysiące dolarów. Warto przypomnieć, że w kwietniu tego roku ze strony HackerOne korzystało też studio Riot Games, które za obnażenie wad bezpieczeństwa w grze Valorant płaciło nawet 100 tysięcy dolarów.

Zobacz również: Cyberpunk 2077 – data premiery, system walki, świat, postacie, zadania. Wszystko, co wiemy na temat gry

Sprawdź, ile kosztuje konsola PlayStation 4 Pro.