Sony zapowiada nowe gry i dwa modele PlayStation 3

Wczorajsze doniesienia Microsoftu zatrząsły ziemią w Kolonii, gdzie odbywa się konferencja technologiczna GamesCom 2010. Konkurentowi dorównać próbuje Sony, które przedstawiło na spotkaniu prasowym dwa nowe modele PlayStation 3. Są też wieści o nowych grach, w tym, o zespołowym Ratchet & Clank: All 4 One i długo zapowiadanej kontynuacji gry Resistance.

Konferencja Sony nie zachwyciła jeśli chodzi o sprzęt. Dwa nowe modele to właściwie stare wersje PS3 z nowymi dyskami - 320 i 160 GB. Zestaw z ogromnym dyskiem 320 gigabajtów będzie też zawierać kontroler ruchu Move, który wraz z konsolą ukaże się w Europie już 15 września.

Sony zapowiada nowe gry i dwa modele PlayStation 3

PlayStation Move dla PS3 - czarodziejskie różdżki od Sony

PlayStation Move to urządzenie, które skupia się na grach, w których użytkownik musi pozostawać w ruchu. Dzięki Move można będzie jeszcze bardziej wczuć się w gry sportowe, ale i FPS-y. Kontroler jest bardziej precyzyjny: wykrywa ruch, kąty i pozycję w przestrzeni 3D. W dodatku, współpracuje też z kamerą PlayStation Eye, która zajmuje się rejestrowaniem głosu i sylwetki gracza.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [27.01.2023]
  • Media Markt: gry z okazji dnia dziecka w promocyjnych cenach

Zestaw "Move" z niezbedną kamerą PS Eye i blu-rayem z grą Sport Champions będzie kosztował 399 dolarów. Drugi model posiada niedawno ogłoszony PS3 z dyskiem 160 GB. Będzie go można kupić za 299 dolarów.

Sony zaprezentował też kilka intrygujących dodatków do Playstation Network, włączając w to opcję czatowania podczas oglądania programów na żywo w PlayTV. W ofercie jest też Mubi, twoje kino online - gdziekolwiek i kiedykolwiek zechcesz. Niestety, podczas konferencji zabrakło wieści na temat PSP 2. Zamiast tego, firma pochwaliła się sprzedażą PSP. Na świecie sprzedano już 62 mln egzemplarzy tej przenośnej konsoli.

Reszta pokazu Sony to seria trailerów przedstawiających gameplay gier, takich jak inFAMOUS 2, Medal of Honor, MAG (kompatybilne z technologią Move), Killzone 3, Gran Turismo 5 (które w USA wyjdzie 2 października), Virtua Tennis 4 (Move) i seria gier ze wsparciem 3D (Hustle Kings, Wipeout, Mortal Kombat 9, Motorstorm Apocalypse). Poza filmikach 3D, do których uczestnicy spotkania otrzymali specjalne okulary, szczególnie ciekawy był pokaz Ratchet & Clank: All 4 One.

Sony zapowiada nowe gry i dwa modele PlayStation 3

Ratchet & Clank: All 4 One - premiera jesienią 2011 r.

Oprócz tytułowych bohaterów - Ratcheta i Clanka, w nowej grze będzie też można sterować dr Nefariousem i kapitanem Quarkiem. Każda postać będzie mieć swoje szczególne umiejętności, które często będzie trzeba zjednoczyć. To szczególnie ważne w 4-osobowej grze w trybie kooperacyjnym. Funkcje drop-in i drop-out ułatwią płynne włączanie się do gry i jej opuszczanie. Niestety, na nową część przygód poczekamy przynajmniej do września roku 2011.

Po długim oczekiwaniu producent gier na PlayStation, Insomaniac Games, ogłosił też Resistance 3. Miejmy nadzieję, że gra nawiąże raczej do pierwowzoru niż dość przeciętnej drugiej części. Pierwszy Resistance był świetną grą FPS, której przerażająca fabuła stawiała nam do rozwiązania problem wirusowej inwazji obcych.