Sony zapowiada przywrócenie PSN i zachęca darmowymi bonusami

W oficjalnej informacji prasowej, Sony obiecuje, że dostęp do serwisu PlayStation Network zostanie w pełni przywrócony w najbliższych dniach. Firma podkreśla, że bardzo usprawniła swój system zabezpieczeń. Oprócz tego, użytkownicy serwisu otrzymają darmowe treści bonusowe i dostęp do różnych usług.

Na blogu PlayStation podano, że darmowa oferta będzie zawierała m.in. wybrane materiały rozrywkowe, 30 dni bezpłatnego korzystania z serwisów PlayStation Plus i Qriocity oraz inne bonusy. Ma to być nagroda dla użytkowników za ich cierpliwości i wsparcie.

Usługi PSN już niedługo zostaną całkowicie przywrócone. Najpierw odblokowane zostaną gry sieciowe, serwis Qriocity, wypożyczanie filmów, PlayStation Home oraz czat i lista przyjaciół. Wprowadzony zostanie także patch, który da dostęp do zarządzania kontem i wymusi na użytkownikach zmianę hasła. Będzie tego można dokonać tylko na tym samym PS3, na którym aktywowano konto lub za pomocą potwierdzenia e-mailem.

Sony przyznało, że przyczyną awarii był cyber-atak na centrum danych znajdujące się w San Diego w Kalifornii, który doprowadził do wycieku informacji dotyczących użytkowników. Władze firmy przeprosiły, ale mimo sprzecznych doniesień, podtrzymują, że nie ma obecnie żadnych dowodów na to, że dane dotyczące kart kredytowych zostały wykradzione.

Na blogu podano też, jakie nowe zabezpieczenia wprowadziło Sony. Zwiększony zostanie poziom ochrony i szyfrowania danych. Dodano także dodatkowe firewalle i stworzono stanowisko dyrektora ds. bezpieczeństwa informacji, którym został specjalista z tej branży, Shinji Hasejima.