Sony: zdominujemy rynek Blu-ray

Do końca tego roku 50 procent rynku urządzeń Blu-ray będzie należało do firmy Sony - tak przynajmniej twierdzi jej prezes, Ryoji Chubachi. Korporacja zamierza między innymi wprowadzić do swojej oferty telewizory z wbudowaną nagrywarką BD.

Sony zamierza wkrótce przedstawić szeroką gamę urządzeń Blu-ray przeznaczonych dla klientów z mniej i bardziej zasobnym portfelem. Dzięki temu, jak oczekuje prezes firmy - Ryoji Chubachi - do końca tego roku jego korporacja zwiększy swój udział w rynku z 20 do 50 procent. Obecnie popularność formatu DVD jest dużo większa od BD - należy do niego aż 80 procent rynku filmów. Chubachi ma jednak nadzieję, że to się szybko zmieni i zapowiada wprowadzenie do oferty ciekłokrystalicznych telewizorów HD z wbudowaną nagrywarką Blu-ray.

W zakresie promowania technologii BD Sony liczy głównie na konsolę PlayStation 3 (PS3). Koncern spodziewa się wzrostu sprzedaży gier oraz większego zaangażowania najważniejszych wytwórni z Hollywood w wydawanie nowych filmów na niebieskich krążkach.

Źródło: DigiTimes.com