Sony zwiększa produkcję PSP

Przedstawiciele koncernu Sony Computer Entertainment poinformowali o planowanym zwiększeniu liczby produkowanych miesięcznie konsol PSP do 2 milionów sztuk, a w okresie świątecznym 2005 roku - nawet do 3 milionów sztuk. SCE zapowiada również wprowadzenie w niedalekiej przyszłości nowych, komunikacyjnych funkcji do konsoli.

Jak poinformował Ken Kutaragi, prezes firmy Sony Computer Entertainment, do tej chwili korporacja dostarczyła do sprzedaży ponad 800 000 PSP. Obecnie SCE jest w stanie wyprodukować od 800 do 900 tys. sztuk miesięcznie. Plany na resztę tego roku zakładają jednak produkowanie 2 milionów konsol miesięcznie już wiosną tego roku. W okresie Świąt Bożego Narodzenia, produkcja ma jednak osiągnąć pułap nawet 3 mln. urządzeń.

Prezes SCE potwierdził również plany zaimplementowania w konsoli technologii wykorzystywanych w telefonach komórkowych trzeciej generacji. Kutaragi powiedział również, że aby pobierać filmy na PSP, użytkownicy będą musieli się rejestrować. Dlatego też w najbliższej przyszłości firma planuje dodać do konsoli przeglądarkę internetową.


Zobacz również