Soul Calibur IV wkrótce w Polsce

Cenega ogłosiła, że w jej planie wydawniczym znalazła się jedna z najbardziej oczekiwanych obecnie gier na Xboksa 360 i PS3, czyli Soul Calibur IV. Tytuł swoją światową premierę będzie miał pod koniec lipca. Niedługo później zawita do Polski.

Soul Calibur IV od Namco to najnowsza odsłona słynnej serii bijatyk, w których walczy się bronią białą. Cykl już od wielu lat zajmuje ścisłe miejsce w czołówce nawalanek. Autorzy zapowiadają, że czwarta część serii nie tylko umocni jej pozycję lidera, ale również wprowadzi zupełnie nową jakość.

Gra przeznaczona będzie na konsole nowej generacji, czyli Xboksa 360 i PS3. W grze znajdą się zarówno postacie znane z poprzednich odsłon serii (Ivy, Siegfried, Nightmare), jak również zupełnie nowe. Wiadomo, że Soul Calibur IV zaoferuje łącznie 33 herosów, z czego 9 będzie zupełnie nowych. Co ciekawe, w grze pojawią się również tacy bohaterowie jak Lord Vader czy Mistrz Yoda.

Soul Calibur IV to także znacznie podrasowana względem poprzednich części grafika, ulepszony system walki oraz nowy system pozwalający na wykorzystywanie podczas walki elementów otoczenia. Wszystko ma sprawić, że tytuł na długie godziny przykuje uwagę graczy. Czekamy z niecierpliwością.