Sound Blaster AE-9 - nowa karta dźwiękowa w ofercie Creative

Creative Technology zaprezentował najbardziej zaawansowaną kartę dźwiękową w swojej ofercie. Sound Blaster AE-9 to wewnętrzny DAC wykorzystujący podzespoły klasy audiofilskiej.


Sercem nowego modelu jest przetwornik cyfrowo-analogowy ESS 9038 SABER, który zapewnia DNR o wartości 129 dB, 32-bitowe 384-kHz PCM i DSD64 z opcją bezstratnego dźwięku. Ponadto sprzęt obsługuje specjalnie zaprojektowany układ Xamp, pełniący rolę wzmacniacza słuchawkowego w technologii push-pull, zasilający każdy kanał z osobna. To samo rozwiązanie jest dostępne w modelach Sound BlasterX AE-5 i Sound BlasterX G6.

Creative Sound Blaster AE-9 - podzespoły

Lista zastosowanych komponentów obejmuje również przetwornik ESS 9038, kondensatory Nichicon Fine-Gold, kondensatory WIMA i wymienne wzmacniacze operacyjne. Sprzęt zapewnia wsparcie dla immersyjnej wirtualizacji surround 5.1 i 7.1 oraz kodowania Dolby Digital Live i kodowania DTS Connect.

Zobacz również:

  • Soundbar Creative Sound Blaster KATANA V2 - flagowiec w nowym wydaniu

Creative Sound Blaster AE-9 sterowanie i oprogramowanie

Sound Blaster AE-9 przynosi również zaprojektowany od podstaw moduł sterowania dźwiękiem, wyposażony w wyświetlacz, pokrętło z dokładnością 0,5 dB, przełącznik słuchawkowy oraz wielofunkcyjne wejście mikrofonowe XLR i TRS, a także złącze z zasilaniem Phantom. Wśród debiutujących z nową kartą rozwiązań znalazło się również przeprojektowane oprogramowanie Sound Blaster Command z nowym interfejsem i zwiększoną liczbę dostosowań przy mniejszej liczbie kliknięć.

Creative Sound Blaster AE-9 - cena i dostępność

Creative Sound Blaster AE-9 jest już dostępny na Creative.com w cenie 299 USD.