Sound Blaster Live! Platinum

Sound Blaster Live! Platinum 5.1 oferuje najwyższej jakości dźwięk Dolby Digital 5.1 miłośnikom filmów, muzyki i gier. Do karty bez najmniejszego problemu można podłączać instrumenty MIDI, odtwarzacze MiniDisc, słuchawki i wiele innych urządzeń audio, które niejednemu użytkownikowi sprawią olbrzymią frajdę.

Na naszym rynku pojawiła się karta dźwiękowa, w pełni wykorzystująca możliwości głośników służących do słuchania dźwięku przestrzennego. Sound Blaster Live! Platinum 5.1, bo o niej właśnie mowa, wyposażona zpstała w Dolby Digital 5.1 i w kilka innych bajerów, których zazwyczaj w kartach muzycznych się nie spotyka.

Platinum jest jedną z najlepszych konstrukcji Creative'a. Składa się ona z karty Dolby Digital 5.1 Live! i osobnej działającej na podczerwień (w zestawie dostajemy pilota) stacji wkładanej w miejsce przeznaczone na dyskietki 5.25, do której można podłączyć przeróżne akcesoria, takie jak instrumenty MIDI, mini dyski i inne. Jak to zwykle bywa, jeśli mowa o produktach firmy Creative, wraz ze sprzętem dostajemy wszystko to co potrzebne jest do jego instalacji.

Urządzenie spisuje się świetnie w każdej sytuacji, zarówno podczas gry w Unreal Tournament jak i przy oglądaniu filmów na DVD. Jeśli podłączymy to wszystko do porządnego zestawu kolumn, trudno będzie nam odejść od komputera. Karta gwarantuje niewiarygodnie realistyczne efekty akustyczne przy oglądaniu filmów, krystalicznie czyste brzmienie w trakcie komponowania i słuchania muzyki, możliwość uruchamiania najnowszych gier oraz tworzenie i porządkowanie plików MP3 i WMA. Co ważne przy z karty nie pojawiają się żadne problemy z kompatybilnością, pomimo że można do niej podłączyć praktycznie wszystko - od keyboardu MIDI do urządzenia łączącego się z komputerem za pomocą podczerwieni włącznie. Jedynym minusem jest jej cena - 199 USD potrafi odstraszyć nawet najbardziej zatwardziałego gracza.

Czy warto jest zainwestować w Sound Blaster Live! Platinum 5.1? Jeśli i tak miałeś kupić sobie nową kartę, to nie powinieneś wahać się ani chwili. Przeciętnego gracza jakość dźwięku zwali z nóg, a te kilka najbardziej wymagających osób, które lubią bawić się muzyką również nie powinno narzekać.