Sound Blaster MP3+

Creative Labs wprowadziło do sprzedaży zewnętrzną kartę dźwiękową komunikującą się z komputerem za pośrednictwem interfejsu USB. Produkt przeznaczony jest do stosowania w urządzeniach przenośnych i stacjonarnych.

Sound Blaster MP3+
Zewnętrzna karta dźwiękowa Sound Blaster MP3+ jest mniejsza od typowego komputera kieszonkowego. Pozwala na uzyskanie stereofonicznego dźwięku, obrabianego przez 16-bitowe przetworniki analogowo-cufrowe z 48 krotnym próbkowaniem. Aby umożliwić podłączenie do karty różnego rodzaju urządzeń zewnętrznych – zarówno cyfrowych, jak i analogowych –wyposażono ja w wejścia i wyjścia cyfrowe oraz analogowe, w tym wejście mikrofonowe i gniazdo słuchawkowe z regulacją głośności. Zdejmowany zaczep umożliwia umocowanie modułu Sound Blaster MP3+ z tyłu ekranu komputera przenośnego.

Wraz z kartą Sound Blaster MP3+ dostarczane jest oprogramowanie Creative

MediaSource, które umożliwia użytkownikom nagrywanie utworów z płyt CD w

Sound Blaster MP3+
formacie MP3, obróbkę materiału dźwiękowego, zarządzanie bibliotekami nagrań oraz wypalanie własnych płyt CD. Oprócz 10-pasmowego korektora graficznego oraz funkcji zarządzania biblioteką oprogramowanie Creative MediaSource oferuje obsługę efektów akustycznych EAX oraz technologii CMSS, która umożliwia tworzenie wirtualnego dźwięku dookólnego przy użyciu stereofonicznych słuchawek i głośników.

Zobacz również:

  • Jak odpoczywać, to tylko z muzyką! Słuchawki bezprzewodowe, czyli idealny gadżet na wakacje

"Kartę Sound Blaster MP3+ opracowaliśmy na bazie niezwykle udanego rozwiązania Sound Blaster Extigy, które było naszym pierwszym systemem audio w standardzie USB" – dodał Darragh O'Toole. "Obecnie pracujemy nad całą gamą cyfrowych produktów Sound Blaster w technologii USB, przeznaczonych dla nowych użytkowników – zarówno początkujących, jak i zaawansowanych – poszukujących łatwego w montażu i obsłudze rozwiązania audio, oferującego lepsze możliwości połączeń i zaawansowane funkcje".

Karta Sound Blaster MP3+ dostępna jest w cenie 44 USD netto.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: