Sound Blaster X-Fi

Karta dźwiękowa 7.1 przeznaczona do użytku domowego z certyfikatem THX i najnowszym procesorem X-Fi.

Karta dźwiękowa 7.1 przeznaczona do użytku domowego z certyfikatem THX i najnowszym procesorem X-Fi.

Sound Blaster X-Fi

Dlaczego: Bardzo wydajna wielokanałowa karta dźwiękowa wyposażona w znakomite przetworniki DAC, 64 MB pamięci X-RAM, zewnętrzny moduł z gniazdami przyłączeniowymi oraz pilota zdalnego sterowania.

Sound Blaster X-Fi Elite Pro to najlepsza obecnie karta dźwiękowa Creative'a wyposażona w najnowszy, długo oczekiwany procesor audio X-Fi. Układ ten dysponuje potężną mocą obliczeniową o wydajności równej procesorom instalowanym jako główny układ obliczeniowy komputera. Daje to nowe możliwości w zakresie obróbki dźwięku w czasie rzeczywistym. Model Elite Pro ma znakomite przetworniki DAC, 64 MB pamięci X-RAM, zewnętrzny moduł z gniazdami przyłączeniowymi oraz bardzo wygodnego pilota zdalnego sterowania.

Nowe karty X-Fi oferują 3 tryby pracy układu dźwiękowego przystosowane do optymalnego wykorzystania mocy obliczeniowej procesora audio. Bardzo efektywnie działa 24-bitowy Crystalizer, który pozwala na poprawę brzmienia nagrań o słabej jakości (np. MP3, czy ścieżek audio w filmach DivX). Nagranie jest analizowane w czasie rzeczywistym, a procesor dynamicznie (nie na stałe, jak w korektorze dźwięku) podbija poszczególne podzakresy pasma, tak aby nagranie brzmiało dynamiczniej. To swego rodzaju trik, który sprawia, że jakość dźwięku nie staje się lepsza, lecz brzmienie wydaje się przyjemniejsze.

Sound Blaster X-Fi

Pilot - Ciekawa, ergonomiczna konstrukcja. Wyposażony m.in. w 4 rolki przewijania służące do obsługi najistotniejszych funkcji audio.

Bardzo skutecznie działają też nowe algorytmy 3D CMSS. Jest to udoskonalony, znany z poprzednich kart Creative algorytm odpowiedzialny za kreację wielokanałowego dźwięku przestrzennego uzyskanego najczęściej z materiału stereofonicznego (można też dodawać wirtualne kolumny, np. do zestawu 5.1). Model Elite Pro oferowany jest wraz z oprogramowaniem pozwalającym zarządzać plikami multimedialnymi zapisanymi na dyskach za pośrednictwem interfejsu do złudzenia przypominającego Media Center Microsoftu. To wygodne rozwiązanie szczególnie dla osób podłączających komputer do telewizora. Czytelne menu z dużymi wyraźnymi sekcjami - muzyka, filmy, zdjęcia itp. - sprawia, że łatwo poruszać się po multimedialnych zasobach.

Informacje

Typ karta dźwiękowa 7.1

Cena 1200 zł

Dystrybutor Creative Labs,http://www.creative.pl

Funkcje dekodowanie DPL II, DD EX, DTS ES, DTS NEO:6, DVD-Audio, EAX HD 5.0, regulacja częstotliwości odcięcia dla subwoofera, redukcja szumów przy dokonywaniu nagrań, SVM (wyrównywanie poziomu głośności dla nagrań odtwarzanych z różnych źródeł), automatyczne wykrywanie rodzaju podłączonych kolumn, zaawansowana kalibracja kolumn

Złącza analogowe 7.1, wyjście i wejście cyfrowe optyczne i koncentryczne, liniowe, mikrofonowe, słuchawkowe, MIDI