SoundLink według U.S.Robotics

U.S. Robotics zaprezentowała nowy sposób na bezprzewodowe odsłuchiwanie plików muzycznych z komputera, na domowym sprzęcie audio.

Firma U.S. Robotics przedstawiła technologię SoundLink Wireless Audio Delivery System, która ma umożliwiać bezprzewodowe połączenia komputera ze sprzętem audio. SounLink opisywany jest jako sposób na to, by użytkownicy komputerów Mac i PC mogli odsłuchiwać pliki MP3 czy też internetowe stacje radiowe, używając do tego celu domowe radia korzystające z transmisji FM.

SoundLink składa się z małej jednostki transmisyjnej, którą podłącza się do wyjścia audio komputera i małego odbiornika umieszczanego w odległości około 3 metrów od radia lub wieży stereo. Następnie należy dostroić odbiornik fal FM na częstotliwość 88.1 lub 88.3 i można słuchać dźwięków pochodzących z komputera. Według producenta, SoundLink ma zasięg do 30 metrów i pracuje na częstotliwości 900 MHz.

Ponieważ SoundLink korzysta z wejścia słuchawkowego typu jack, tak więc współpracuje z każdym przenośnym odtwarzaczem MP3, CD lub innym urządzeniem wyposażonym w wyjście słuchawkowe lub RCA. Przewidywana cena detaliczna nowego produktu to 99 USD. W kwotę tą wliczony został nadajnik, odbiornik (oba o wymiarach 12x10 cm), dwa sześciowoltowe zasilacze DC, instrukcja instalacyjna oraz kabel typu RCA i 3,5 mm.

www.usr.com


Zobacz również