SounderCover: dźwiękowe alibi dla komórkowców

Znalezienie odpowiedniej wymówki do zakończenia rozmowy przez telefon komórkowy, nie będzie już wymagało zaangażowania sztabu specjalistów od efektów dźwiękowych. A to wszystko dzięki specjalnemu oprogramowaniu, którego zadaniem jest generowanie w tle odpowiednich dźwięków otoczenia. "Kochanie, nie mogę teraz rozmawiać..." Do akcji wkracza SounderCover.

Głównym zadaniem zaprojektowanego przez firmę Simeda oprogramowania dla telefonów komórkowych SounderCover, jest dodawanie dźwięków otoczenia do odbywającej się właśnie rozmowy. Do porannego korka ulicznego, dodajmy jeszcze wizytę u dentysty, burzę, przedstawienie cyrkowe i oto mamy pełne spektrum wymówek, aby zakończyć niewygodną rozmowę.

SounderCover oferuje również przypisanie odpowiednich dźwięków do konkretnego numeru telefonu. Jeśli i to nie pomoże, jest w stanie wygenerować nawet sygnał innego telefonu, który naturalnie zmusi nas do jego niezwłocznego odebrania i tym samym przerwania aktualnie prowadzonej pogawędki.

Niestety (chociaż może i "stety"), oprogramowanie Simedy wymaga posiadania telefonu komórkowego, opartego na systemie operacyjnym Symbian i według autorów aplikacji, do tej pory obsługuje jedynie telefony Nokii z serii 60 (przykładowo Nokia 6010). SounderCover nie poprzestanie jednak na tym i już wkrótce możliwe ma być jego wykorzystanie w innych telefonach z systemem Symbian. Trwają także prace nad nowymi dźwiękami. 'Niecny' SounderCover kosztuje 14,95 EUR.

Więcej informacji: http://www.simeda.com


Zobacz również