SpaceX i NASA Crew Dragon - jak i gdzie oglądać transmisję startu Falcon 9? [Aktualizacja]

Crew Dragon, czyli wspólna misja SpaceX i NASA wchodzi dziś w decydujący etap. Zobacz jak i gdzie oglądać to wydarzenie w internecie. Sprawdź harmonogram i godzinę startu według czasu w Polsce. Dowiedz się kiedy będzie można zobaczyć rakietę na niebie.

Pierwotnie wspólny projekt SpaceX oraz NASA przewidywał wystrzelenie rakiety z kapsułą Crew Dragon w środę - niestety, pogoda pokrzyżowała plany i na zaledwie szesnaście minut przed startem został on odwołany. Od raz przełożono go na sobotę - i można oglądać to wydarzenie online. W kapsule znajdzie się dwóch widocznych na powyższym zdjęciu astronautów - Doug Hurley i Bob Behnken. Mają zostać wyniesieni na ziemską orbitę, gdzie kapsuła zacumuje do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Cała operacja odbywa się w ramach misji kosmicznej Demo-2.

Co jest interesujące i warte wspomnienia, będzie to pierwszy start amerykańskich astronautów z terytorium USA od ponad dekady. Wystrzelenie rakiety będzie miało miejsce na przylądku Canaveral (Floryda), a odbędzie się to o godzinie 21:33 czasu polskiego. Miejmy nadzieję, że tym razem wszystko przebiegnie zgodnie z planem. A dlaczego w ciągu ubiegłych lat nie startowały rakiety z terytorium Stanów Zjednoczonych? Wiąże się to z zamknięciem programu utrzymującego wahadłowce. Stacja Kosmiczna komunikowała się z Ziemią za pośrednictwem rakiet wysyłanych z Rosji oraz Chin.

Start rakiety SpaceX możesz oglądać na oficjalnym kanale YouTube NASA - zobaczysz go również w powyższym okienku, gdzie rozpocznie się transmisja.

SpaceX i NASA Crew Dragon - jak i gdzie oglądać transmisję startu Falcon 9? [Aktualizacja]

Innym sposobem na obejrzenie relacji, jest skorzystanie z oficjalnych aplikacji NASA na urządzenia z systemami iOS i Android lub śledzenie jej na oficjalnym Fanpage NASA.

Pełen harmonogram na 30 maja prezentuje się następująco:

17:00 - start transmisji internetowej

21:22 - planowana godzina startu rakiety

Harmonogram na 31 maja

19:29 - dokowanie do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

18:45 - otwarcie włazu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Aktualne ceny w sklepach