SpaceX – widowiskowy start rakiety Falcon 9 i wojskowego satelity na nagraniu

Nagranie z wczorajszej misji kosmicznej GPS III-5, z udziałem rakiety Falcon 9 od SpaceX i wojskowego satelity najnowszej generacji robi wrażenie. Sprawdź.

Źródło: Space.com

W dniu wczorajszym podjęto próbę umieszczenia wojskowego satelity trzeciej generacji na orbitę okołoziemską. W przedsięwzięciu wzięła udział rakieta kosmiczna Falcon 9, należąca do firmy kosmicznej Elona MuskaSpaceX. Rozpoczęcie misji GPS III SV05 (GPS III-5) zaplanowano na godzinę 18 .09 czasu polskiego z platformy startowej Cape Canaveral na Florydzie (więcej na ten temat znajdziecie tutaj).

Start rakiety Falcon 9 z satelitą nazwanym Neil Armstrong, skonstruowanym dla Sił Kosmicznych USA (US Space Force) przez firmę Lockheed Martin, było jak zwykle widowiskowe. Całe wydarzenie można było śledzić na żywo, m.in. na oficjalnym kanale SpaceX na serwisie YouTube. Jeśli jednak nie mieliście takiej możliwości, poniżej znajdziecie materiał filmowy z misji w formie skróconej.

Zobacz również:

Jak możemy zobaczyć na filmie, zarówno start, jak i uwolnienie satelity na orbicie okołoziemskiej oraz powrót członu rakiety Falcon 9 przebiegły bez problemów. Misja okazała się więc sukcesem.