Spada sprzedaż filmów na PSP

Trudno zaprzeczyć, iż przenośna konsola Sony okazała się udanym urządzeniem. Jednak nie wszystkie pomysły i rozwiązania się sprawdziły. Okazuje się, że filmy zapisane na UMD cieszą się znikomą popularnością.

Sytuacja wygląda znośnie jedynie w Japonii, gdzie owe filmy (a szczególnie te dla dorosłych) sprzedają się dosyć dobrze. Ale już w Europie czy Stanach większość dystrybutorów wycofuje się z tego nośnika.

Z wydawania swoich pozycji na PSP zrezygnowało już Universal Studios Home Entertainment oraz Paramount Pictures Home Entertainment - jedne z największych firm w branży.

Sprzedawcy rezygnują nawet z obrotu filmami dostępnymi na PSP. Co ciekawsze, w ciągu ostatnich pięciu miesięcy w USA wydano 239 filmów na UMD, czyli znacznie więcej niż samych gier.

Analitycy uważają, iż winę za małą popularność tych filmów ponosi głównie konkurencyjny video iPod. W dodatku produkcje filmowe dostępne na PSP nie mają zbyt dobrej jakości, a oglądanie ich na małym wyświetlaczu też nie należy do wielkiej przyjemności.