Spam wakacyjny w raporcie Clearswift

Brytyjska firma Clearswift przedstawiła wyniki badania spamu, który trafił do skrzynek pocztowych w lipcu i sierpniu tego roku. W sierpniu odnotowano znaczny wzrost spamu zachęcającego do udziału w grach hazardowych on-line.

Spam zachęcający do zakupu leków i inwestycji finansowych nadal dominuje. Jego liczba wynosiła odpowiednio w lipcu 40 i 36 proc., natomiast w sierpniu 41 i 31 proc. Podobnie jak w poprzednich miesiącach spam pornograficzny był na niskim poziomie i stanowił 3,6 proc. w lipcu oraz 4,7 proc. w sierpniu.

W lipcu pojawił się spam promujące towary związane z bezpieczeństwem adresata lub jego rodziny. Przedstawiano w nim zagrożenia dla domu w czasie nieobecności jego właścicieli oraz oferowano szereg produktów przeznaczonych do zabezpieczenia posiadłości.

Sierpniowy Spam Index ujawnił znaczny wzrost spamu namawiającego do odwiedzania internetowych kasyn. Ilość tego rodzaju przesyłek rodzaju wzrosła o ponad 740 procent. W maju wynosiła ona 0,3 proc., w sierpniu już 2,23 proc. ogółu wiadomości uznanych za spam.

Wyniki 'Spam Index' opracowywane są na podstawie raportów generowanych przez rozwiązania antyspamowe, z których korzysta 20 milionów użytkowników. 'Spam Index' publikowany jest co miesiąc.

Więcej informacji na stronach: http://www.clearswift.com/news/item.aspx?ID=925 (lipiec) i http://www.clearswift.com/news/item.aspx?ID=925 (sierpień).


Zobacz również