Spartan (PL) - później ale z dodatkami

Firma Play poinformowała, że prmiera gry 'Spartan', która według wcześniejszych zapowiedzi miała mieć miejsce jeszcze w sierpniu tego roku, została przesunięta na 20 września 2004r. Co ważniejsze, wraz z podstawową wersją startegii, znajdziemy w zestawie również samodzielny dodatek do niej zatytułowany 'Troja'.

'Spartan' jest strategią turową 3D, koncentrującą się przede wszystkim na budowaniu imperium, przy pomocy zabiegów dyplomatycznych, handlu, rozwoju różnych dziedzin naukowych i oczywiście wojny. Gra przenosi nas w czasy starożytne, w których zadaniem gracza jest zjednoczenie Greków pod jednym berłem i przeciwstawienie się zagrożeniu rosnącemu ze strony Perskiego Imperium. Gra posiada również opcję rozgrywek wieloosobowych w sieci (dla dwóch osób) i ponad 100 grywalnych narodowości.

'Troja' jest pierwszym oficjalnym dodatkiem do 'Spartan', który wprowadza szereg nowych opcji i usprawnień do podstawowej wersji gry. W dodatku znajdzie się m.in. 17 nowych bohaterów, 12 nowych jednostek i sześć nowych historycznych scenariuszy.

Gra 'Sparatan' oraz dodatek 'Troya' zostaną wydane w polskiej wersji językowej i trafią do rąk graczy 20 września w cenie 19,90 zł.

Minimalne wmagania systemowe:

Windows 98/ME/2000/XP

Pentium II 500 MHz 128 MB RAM

500 MB wolnego miejsca na dysku

Karta graficzna kompatyblina z DirectX 4 MB VRAM

DirectX 8.0 lub wyższy


Zobacz również