Spartan - kolejne informacje o nowej przeglądarce Microsoftu

Niedawno pojawiła się wieść, że w Windows 10 Technical Preview pojawi się nowa przeglądarka od Microsoftu - Spartan. Coś jest na rzeczy, ponieważ w sieci zaprezentowano nowe informacje na jej temat.

Informacje te opublikował portal The Verge. Z zaprezentowanych wiadomości wynika, że przeglądarka posiadać będzie między innymi takie funkcje jak oznaczanie odwiedzanych stron, wyszukiwarka korzystać będzie ze wsparcia Cortany, zastępując pasek wyszukiwania Bing. Całość działa na silniku Trident i nie będzie następcą Internet Explorera, ale rozwijana równolegle do niego. W Spartana zostaną wbudowane informacje pozwalające na dzielenie się danymi z innymi użytkownikami, co pozwoli na pracę zespołową bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Wiadomo, że będzie dostępne edytowanie plików tekstowych.

Z innych elementów warto wymienić wsparcie dla skórek, a także nowy sposób grupowania zakładek - jeszcze nie wymieniono szczegółów. Spartan ma znaleźć się w Windows Store i posiadać wbudowany mechanizm aktualizacji. Więcej szczegółów powinniśmy poznać 21 styczna, kiedy to Microsoft zapowiedział specjalne spotkanie poświęcone Windows 10.