Speak and Translate: Tłumacz Google ma konkurenta na smartfonach

Google Translate jest jedną z najpopularniejszych usług online, która pozwala na tłumaczenie tekstu pisanego i stron internetowych na inny język. Od lat dostępna jest aplikacja pozwalająca skorzystać z ego rozwiązania na smartfonach. Tłumacz Google ma jednak konkurencję, a dobrym przykładem aplikacji jest Speak and Translate do iOS.

W internecie można znaleźć dziesiątki słowników online, które pozwalają na tłumaczenie pojedynczych słów, całych zdań lub nawet pełnych stron internetowych. Niektóre usługi w wersji mobilnej oferują naprawdę przydatne dodatki. Jednym z takich programów do iOS jest Speak and Translate.

Aplikacja jak jej nazwa wskazuje (Speak and Translate oznacza dosłownie Powiedz i Przetłumacz) pozwala na wygenerowanie tłumaczenia nie tylko z zapisanego tekstu, ale też przez dyktowanie zdania. Tłumaczenie można przesłać dalej znajomym za pomocą poczty email, wiadomości iMessage, SMS itp.

Nowa aplikacja z tłumaczeniami na smartfony

Nowa aplikacja z tłumaczeniami na smartfony

Użytkownik po zainstalowaniu Speak and Translate może podyktować do aplikacji zdanie w jednym języku, a program przetworzy nagranie, przetłumaczy jest i wygeneruje głosowe nagranie tego samego zdanie w innym języku. Dotychczasowi użytkownicy Tłumacza Google zdecydowanie powinni przetestować tę aplikację.

Jedyną przeszkodą może być to, że w przeciwieństwie do darmowego Google Translate aplikacja Speak and Translate występuje w dwóch wersjach: bezpłatnej oraz płatnej. W pierwszym przypadku niestety użytkownik musi pogodzić się z wyświetlanymi w programie reklamami, a pełna wersja kosztuje równowartość 9,99 euro.

źródło: mashable.com