Spears najbardziej poszukiwaną gwiazdą

Portal Yahoo! opublikował listę 10 nazwisk i nazw, które najczęściej wpisywano w minionym roku do jego wyszukiwarki. Na pierwszym miejscu znalazła się Britney Spears - warto zaznaczyć, że pop-gwiazda kolejny już raz wygrała ten ranking (w ciągu ostatnich 4 lat tryumfowała trzykrotnie).

Spears tylko raz od 2001 r. spadła na drugą pozycję - w 2004 r., kiedy to najczęściej szukano informacji o programie American Idol. W tym roku na drugim miejscu znalazł się raper 50 Cent, zaś na trzecim - program Cartoon Network. Kolejne miejsca w zestawieniu zajęli: piosenkarka Mariah Carey, zespół Green Day, aktorka Jessica Simpson, Paris Hilton (znana głównie z tego, że jest... znana), raper Eminem, piosenkarka Ciara oraz aktorka Lindsay Lohan.

"Zdecydowana większość osób z pierwszych miejsc listy to artyści, którzy w swoich specjalnościach - głównie muzyce i filmie - odnieśli w minionym roku znaczące sukcesy. To dobry znak - widać, że powoli zbliża się zmierzch ery gwiazd, które znane są tylko z tego, że są kontrowersyjne i pokazują się w tabloidach" - komentuje Erik Gunther z Yahoo!