Specjaliści od podatków

Zagraniczni eksperci oceniają polskie kancelarie zajmujące się obsługą spraw podatkowych przedsiębiorstw działających na naszym rynku.

International Tax Review opublikował podatkowy przewodnik dla przedsiębiorstw na rok 2007. W komentarzu dotyczącym systemu podatkowego w Polsce zaznaczono, że ewolucja systemu przyniosła szereg zmian, mających na celu poprawę współpracy pomiędzy fiskusem i podatnikami. Dalsze zmiany zmierzają w stronę uproszczenia systemu.

Zwrócono uwagę, że wejście do Unii oraz konkurencyjne stawki podatkowe wzmogły zapotrzebowanie na usługi międzynarodowych firm z praktyką w zakresie polskiego ustawodawstwa podatkowego. Komentarz odnotował ponadto wprowadzone w styczniu 2006 roku przez Ministerstwo Finansów dwa zbiory uregulowań odnoszących się do opodatkowania towarów importowanych do Polski. Jako zapis o najdonioślejszym znaczeniu wskazano wprowadzenie zerowej stawki VAT, mające odwieść importerów od dokonywania oclenia w krajach sąsiadujących, zamiast w Polsce.

Specjaliści od podatków

"World Tax 2007", źródło: International Tax Review

Podobne zestawienie przygotowuje także brytyjska firma analityczna Practical Law Company, która publikuje swój ranking "Which Lawyer?". Aktualna edycja przynosi ranking dzielący kancelarie na "czołowe", "silnie polecane", oraz "polecane".

Specjaliści od podatków

"Which Lawyer?", źródło: Practical Law Company