Specjaliści w cenie

Firma konsultingowa IDC ogłosiła badania, z których wynika, iż specjaliści IT w ciągu najbliższych kilku lat nie będą musieli martwić się o pracę.

Firma konsultingowa IDC ogłosiła badania, z których wynika, iż specjaliści IT w ciągu najbliższych kilku lat nie będą musieli martwić się o pracę. Według danych IDC w Europie brakuje ok. 200 tysięcy specjalistów IT. W 2004 roku zapotrzebowanie na informatyków sięgnie 550 tysięcy. Największy niedobór specjalistów odczuwają Niemcy, gdzie brakuje blisko 70 tysięcy informatyków. W 2004 liczba ta ma zwiększyć się do 200 tysięcy.

Nawet obecnie pomimo zwolnień pracowników, na rynku utrzymuje się niedobór ok. 20 tysięcy specjalistów. Dzieje się tak dlatego, iż większość ze zwalnianych obecnie pracowników to osoby o niskich kwalifikacjach, a rynek coraz bardziej potrzebuje doświadczonych specjalistów. Dlatego osoby dobrze przygotowane i zdolne, wchodząc na rynek pracy nie będą miały żadnych problemów ze znalezieniem dobrze płatnej posady w sektorze IT.