Specjalny Matrix raz jeszcze

Koncern Warner Bros. zapowiedział na 29 kwietnia premierę w R2 nowej, specjalnej edycji "The Matrix". Wydanie trafi do sklepów na dwa tygodnie przed kinową premierą drugiej części filmu - "The Matrix: Reloaded".

Specjalny Matrix raz jeszcze

Matrix DVD

Warto zaznaczyć, że będzie to już drugie dostępne w R2 specjalne wydanie "The Matrix" - Warner Bros. zamierza jednak skusić fanów filmu ogromną kolekcją materiałów dodatkowych, które znajdą się na dwóch dyskach.

Pierwsza płyta to film, wzbogacony komentarzem Carrie–Anne Moss oraz odpowiedzialnego za efekty specjalne Johna Gaeta. Na krążku znajdzie się także ścieżka dźwiękowa oraz interaktywne prezentacje: "Follow the White Rabbit" i Red Pill (w których wyjaśnione zostaną m.in. tajemnice realizacji niektórych efektów specjalnych). Wśród opcji DVD-ROM znajdą się m.in. interaktywny scenariusz, galerie zdjęć i zbiór krótkich filmów, test "Are You the One?" oraz film o wschodnich sztukach walki.

Dodatki zgromadzone na drugim krążku będą związane z premierą drugiej części Matriksa - będą to m.in. film "Preload: On the Set of Reloaded" (o pracach nad The Matrix: Reloaded), teledysk grupy Marilyn Manson, demo gry "Enter the Matrix", galerie zdjęć oraz zwiastuny kinowe i telewizyjne. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy reedycja pierwszej części Matriksa trafi również do sklepów w Polsce.