Specyfikacja LG Nexus 5 już niemal w całości dostępna w sieci

Premiery nowego telefonu LG wyprodukowanego na zlecenie Google spodziewamy się 24 października. Wygląda jednak na to, że ani wygląd, ani specyfikacja nowego smartfona Nexus 5, który zadebiutuje na rynku z Androidem 4.4 KitKat, nie będą zaskoczeniem. Informacje na temat podzespołów i zdjęcia tego telefonu krążą po sieci od dłuższego czasu, a wszystkie dane zostały już zebrane w jednym miejscu.

Nexus 5 ma być drugim telefonem wyprodukowanym na zlecenie firmy Google przez LG. Poprzedni model okazał się sporym hitem, ponieważ przy jego opracowaniu inżynierowie koreańskiego producenta przy współpracy z firmą odpowiedzialną za rozwój systemu Android postanowili stworzyć telefon nie z najwyższej półki wydajnościowej i jakościowej, ale o najlepszym stosunku ceny do jakości.

Wygląda jednak na to, że następca Nexusa 4 będzie już pod względem parametrów topowym urządzeniem. W specyfikacji LG Nexus 5 umieszczonej w serwisie GSM Arena znalazły się informacje o pięciocalowym ekranie o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli, układzie Qualcomma z czterordzeniowym procesorem 2,3 GHz o nazwie Snapdragon 800 i modułem LTE, co wspierać będzie aż 3 GB pamięci operacyjnej RAM.

Specyfikacja LG Nexus 5 już niemal w całości dostępna w sieci

LG-Nexus-5

Tego, czy informacje obecne dziś w sieci znajdą swoje potwierdzenie w rzeczywistości, powinniśmy dowiedzieć się w przeciągu kilku dni. Patrząc jednak na zmiany jakie dotknęły nową generację tabletu Asus Nexus 7, który deklasuje konkurencję w porównaniu stosunku ceny do parametrów, można uwierzyć że Nexus 5 będzie faktycznie topowym telefonem pod względem specyfikacji. Pozostaje otwartym pytanie, czy i jak bardzo podrożeje względem zeszłorocznego modelu.

Zobacz również: