Specyfikacja iPhone 6 w sieci. Kolejne źródło to wyniki benchmarku

W sieci pojawiła się kolejna rozpiska z podzespołami, w jakie rzekomo ma być wyposażony iPhone 6. Informacje pochodzą z wyników benchmarku Geekbench 3 i wyglądają bardzo wiarygodnie.

Informacje o spodziewanej specyfikacji iPhone’a 6 dochodzą do nas z wielu różnych źrodeł. Pisaliśmy dzisiaj już o specyfikacji ujawnionej przez China Mobile. Oprócz tego, niezależnie, pojawiły się zrzuty ekranu z wynikami benchmarku Geekbench 3, które pochodzą rzekomo z nowego telefonu Apple. Telefon oznaczony jest roboczo iPhone 7,2 i wszystko wskazuje na to, że jest to 4,7-calowy model.

Sercem nowego telefonu Apple ma być 64-bitowy, dwurdzeniowy procesor A8 taktowany zegarem 1,4 GHz, czyli o 100 MHz szybszym od układu A7 z poprzedniego smartfona producenta z Cupertino w postaci iPhone'a 5s. Jeśli wierzyć screenom z programu Geekbench 3 specyfikację będzie dopełniać 1 GB pamięci RAM, czyli dokładnie tyle samo, co w przypadku zeszłorocznego typowego telefonu firmy Tima Cooka.

Wartości te nie są imponujące, zwłaszcza w obliczu topowych smartfonów z Androidem. Konstrukcje Samsunga, HTC, LG, Sony, Motoroli i wielu innych producentów telefonów są wyposażone w znacznie wydajniejsze podzespoły. Nie ma to jednak tak naprawdę znaczenia, bo urządzenia Apple działają pod kontrolą zamkniętego systemu iOS który jest zoptymalizowany pod konkretny sprzęt. Nowemu iPhone'owi 6, tak jak poprzednikom, nie powinno zabraknąć mocy obliczeniowej.

Taktowanie procesora A8 w telefonie iPhone 6 może być tylko o 100 MHz szybsze, niż w przypadku zeszłorocznego A7, ale nowy telefon Apple znacznie lepiej poradził sobie w benchmarku uzyskując wyniki w wysokości 1633 punktów i 2920 punktów w trybach Single Core i Multi Core. Dla porównania iPhone 5s zdobył odpowiednio 1412 punktów i 2540 punktów.

http://www.pcworld.pl/news/398633/Apple.iPhone.6.pojawil.sie.na.stronie.China.Mobile.html

źródło: gforgames.com