Specyfikacja smartfonu Sony Xperia Z3 ujawniona przed premierą

Do premiery smartfona Sony Xperia Z3 pozostały jeszcze dwa tygodnie, ale wygląda na to, że już teraz poznaliśmy specyfikację tego urządzenia. Urządzenie trafiło do rąk urzędników chińskiego urzędu certyfikującego sprzęty mobilne.

Jeśli wierzyć zdjęciom, które przedostały się do sieci, nowy telefon Sony pod względem wyglądu będzie bardzo zbliżony do trzech poprzednich generacji smartfonów japońskiej firmy z rodziny Xperia Z. W przypadku specyfikacji zmiany w stosunku do zaprezentowanej na początku roku Xperii Z2 wyglądają na kosmetyczne. Jeśli Japończycy nie mają w planach jeszcze jednego telefonu, to nowy sztandarowy model będzie odbiegał od konkurencji, która ma w ofercie ekrany o rozdzielczości 2560 na 1440 pikseli i planuje wykorzystanie procesorów Snapdragon 805.

Nowy telefon Sony ma cechować się po raz kolejny ekranem Full HD, tym razem o przekątnej długości 5,2-cala. Obudowa telefonu Xperia Z3 nadal będzie prostokątną bryłą, ale o nieco mniejszych wymiarach niż w przypadku poprzednika. Zastosowany procesor to Qualcomm Snapdragon 801 taktowany zegarem 2,5 GHz wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Oprócz tego na pokładzie znajdzie się 16 GB pamięci wewnętrznej ze slotem na karty microSD oraz aparaty 20,7 mpix i 2 mpix.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [22.10.2021]
Specyfikacja smartfonu Sony Xperia Z3 ujawniona przed premierą

Oprócz smartfona Xperia Z3 spodziewamy się premiery na targach IFA 2014 w Berlinie szeregu innych nowych urządzeń od Sony. Oprócz topowego smartfona ma pojawić się jeszcze jego pomniejszona wersja Xperia Z3 Compact. Możliwe też, że producent zaprezentuje nową wersję swojego 10,1-calowego urządzenia mobilnego Xperia Z3 Tablet oraz wprowadzi do oferty 8-calowy Xperia Z3 Tablet Compact.

źródło: gsmarena.com