Spektakularne nagrania zaćmienia Słońca. To trzeba zobaczyć

NASA udostępniło właśnie wyjątkowe nagranie dzisiejszego zaćmienia słońca. Sprawdź też, jak to wydarzenie wyglądało w poszczególnych częściach świata.


słońce, zaćmienie słońca, dziś, dzisiejsze, nagranie materiał z zaćmienia słońca, nasa, kosmos, nauka, agencja kosmiczna, amerykańska agencja kosmiczna, układ słoneczny, wydarzenie, astronomia, widowisko, pierścieniowe zaćmienie słońca, częściowe zaćmienie słońca, zdjęcia zaćmienia, nagrania zaćmienia, film z zaćmienia, Ziemia, internet

Ujęcie, jak z filmu "Czas apokalipsy"

Dziś, 10 czerwca, miało miejsce niezwykle istotne astronomiczne wydarzenie, w postaci częściowego zaćmienia Słońca. Niestety, na terenie Polski widok ten był dość ograniczony, a maksymalne zaćmienie z perspektywy naszego kraju wynosiło zaledwie nieco ponad 15%. Nie oznacza to jednak, że nie możemy podziwiać tego spektakularnego widowiska w jego pełnej krasie.

NASA - zaćmienie słońca

Amerykańska agencja kosmiczna - NASA, opublikowała właśnie widowiskowe nagranie z dzisiejszego, pierścieniowego zaćmienia Słońca, zwanego także Pierścieniem Ognia. Trzeba przyznać, że widok robi ogromne wrażenie i szkoda, że nie prezentował się tak u nas.

Nagranie zaćmienia Słońca na świecie

Słońce dziś było nie tylko w centrum naszego Układu słonecznego, ale także zainteresowań mieszkańców naszej planety, chcących podziwiać astronomiczny spektakl, jaki się z jego udziałem odbył. Dlatego też prowadzono wiele relacji na żywo z zaćmienia Słońca i zapis jednego z nich możecie obejrzeć poniżej. Materiał jest tym ciekawszy, iż pokazuje to wyjątkowe wydarzenie z różnych perspektyw i miejsc na ziemi.

Cóż, w październiku przyszłego roku będzie miało miejsce kolejne, częściowe zaćmienie Słońca widoczne z Polski i miejmy nadzieję, że tym razem będzie ono równie widowiskowe, jak dzisiejsze w innych częściach świata.

Zainteresowanych kosmosem może zaciekawić również:

Odkrycie echa czarnej dziury