Spektakularny spacer kosmiczny na ISS na żywo! Oglądaj już teraz

Niesamowita relacja na żywo z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdzie dwóch astronautów dokonuje właśnie prac „poza stacją”. Warto zobaczyć.

ISS, Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, nasa, esa, kosmiczny spacer, panel słoneczny, fotowoltaika, misja kosmiczna, nauka, przestrzeń kosmiczna, Ziemia, amerykańska agencja kosmiczna, kosmos, agencja kosmiczna, astronauci, kosmonauci

Tak, to nogi...wysoko, bardzo wysoko.

Źródło: Space (official)/YouTube

Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) trwa właśnie montaż paneli słonecznych, które mają wesprzeć systemy zasilania stacji. Pierwsza część prac już się odbyła, a NASA przygotowała z tego specjalną relację (więcej informacji na ten temat oraz materiał filmowy znajdziecie tutaj). W tym właśnie momencie trwa drugi spacer kosmiczny z udziałem astronautów Thomasa Pesquet z Europejskiej Agencji Kosmicznej i Shane’a Kimbrough z NASA.

Choć w teorii prace techniczne nie brzmią emocjonująco, to z perspektywy stacji kosmicznej zdecydowanie takie są. Szczególnie, gdy w tle możemy obserwować imponującą w swoim majestacie kulę ziemską i zdamy sobie sprawę, jakie warunki oraz niebezpieczeństwa są związane z takim przedsięwzięciem w przestrzeni kosmicznej. Jak imponujący jest to widok? Możecie przekonać się klikając na poniższy materiał.

Zobacz również:

  • Polskie eksperymenty na Chińskiej Stacji Kosmicznej
  • Jeff Bezos poleci w kosmos już dziś! Gdzie i kiedy oglądać transmisję na żywo?
  • Mars – wiemy, co znajduje się wewnątrz czerwonej planety

Jeśli chcielibyście wiedzieć „kto jest kim” w tych anonimowych z pozoru skafandrach, to załoga postanowiła ułatwić zarówno sobie, jak i obserwatorom rozeznanie. Dlatego też na skafandrze, w którym znajduje się Thomas Pesqet umieszczono czerwone pasy, natomiast na należącym obecnie do Shane’a Kimbrough nie zamieszczono żadnych oznaczeń.

Spóźnieni nic nie stracą

Jeśli oczywiście nie zdążyliście na obserwację na żywo tego kosmicznego spektaklu, to nic straconego. Wystarczy, że przewiniecie materiał do wcześniejszych godzin i sami będziecie mogli się przekonać, jak przebiegała cała akcja. Oczywiście, jeśli macie ochotę, możecie również skoncentrować się na obrazie wyświetlanym na bieżąco.