Spider-Man: Edge of Time - premiera pod koniec roku

Spider-Man: Edge of Time - taki tytuł ma nosić najnowsza produkcja z człowiekiem pająkiem w roli głównej. Za grę odpowiada studio Beenox, które stworzyło poprzednią grę serii - Spider-Man: Shattered Dimensions. Produkcja ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Spider-Man: Edge of Time pozwala graczom na wcielenie się w jedną z dwóch postaci głównego bohatera. Pierwsza z nich to doskonale znana z Amazing Spider-Man klasyczna wersja człowieka pająka. Druga postać to Spider-Man 2099. Jak sama nazwa wskazuje będzie to "pajączek" przeniesiony do realiów z roku 2099. Bohater ten pochodzi ze stworzonej w 1992 roku przez Petera Davida i Ricka Leonardi serii o tym tytule. Była ona częścią uniwersum Marvel 2099.

Jak zawsze w przypadku tego typu gier, fabuła gry sprowadza się do uratowania świata przed zbliżającą się katastrofą. Może ona się zdarzyć na skutek utraty ciągłości czasowej poprzez przedwczesną śmierć Petera Parkera. Naszym zadaniem jest jej przywrócenie. Przeszkodzą nam w tym liczni przeciwnicy, których będziemy w stanie pokonać, wykorzystując nadludzkie zdolności Spider-Mana. Decyzję podjęte w teraźniejszości mają podobno mieć swoje konsekwencje w uniwersum z roku 2099.

Zobacz również:

  • Spider-Man wreszcie na Disney Plus
  • Activision-Blizzard w cieniu skandalu. W grę wchodzi molestowanie

Nie wiadomo jeszcze, na jakie platformy trafi Spider-Man: Edge of Time. Więcej informacji powinno pojawić się już jutro,podczas imprezy WonderCon.