Spider-Man: Edge of Time - zapowiedź

Po zwalczeniu złoczyńców w Shattered Dimensions, Amazing Spider-Man oraz Spider-Man 2099 ponownie łączą siły. Przeczytajcie co się zmieniło i na co warto zwrócić uwagę czekając na kolejnego człowieka-pająka.

Gry ze Spidermanem w roli głównej przyjęły ostatnio dziwny kierunek. Dzięki programistom z Beenox mieliśmy większe szanse na zobaczenia Pajęczaka przemieszczającego się w czasie, niż skaczącego po wysokich budynkach w Nowym Jorku. Zamiast historii umieszczonej w otwartym świecie, z której znane były do tej pory gry ze Spidermanem, otrzymaliśmy napakowany akcją scenariusz, któremu bliżej do God of War.

Przyjrzyjmy się więc niedawno ogłoszonemu Spider-Man: Edge of Time, który jest kontynuacją znanego Spider-Man: Shattered Dimensions (tak naprawdę sequel tworzony był już w trakcie prac nad pierwszą częścią). Podobnie jak w przypadku Shattered Dimensions, mamy tu do czynienia z liniową bijatyką z wątkiem fabularnym.

Zobacz również:

  • Spider-Man: No Way Home - przecieki, plotki, oficjalne informacje [10.09.2021]
  • Spider-Man: No Way Home - rekord oglądalności pobity!

Jednak zamiast znów skakać po różnych wymiarach, Amazing Spiderman oraz Spider-Man 2099 łączą siły. W związku z tym, możemy się spodziewać przejęcia kontroli nad Amazing Spidermanem podczas walki z Alchemaxem, by móc następnie przeskoczyć do O'Hary i spojrzeć na dokonane przez nas dzieło.

Nie posiadamy tak naprawdę jakiejkolwiek kontroli nad czasem i przestrzenią - Edge of Time jest całkowicie liniową grą akcji. Fragment scenariusza który widziałem, pokazywał SpiderMana 2099 walczącego z gigantycznym robotem, podczas gdy Amazing próbował w tym samym czasie zniszczyć jego prototyp.

Spider-Man: Edge of Time - zapowiedź

Dwa czasy pokazane równocześnie w grze Spider-Man: Edge of Time

Zegar w narożniku odliczał sekundy, a my mogliśmy dostrzec O'Harę walczącego w rogu. Aby pokazać jak zmienny może być czas, zniszczenie prototypu nie było wystarczające, by zmienić przyszłość. Zamiast tego, przeciwnik nasz rozdzielił się więc na wiele mniejszych robotów.

Jak dokładnie ma działać czas? To akurat nie jest do końca jasne. Fabuła dotyczyć ma złoczyńców cofających się w czasie i zmieniających przeszłość, po to by utworzyć własną wersję Nowego Jorku w 2009 roku. Tego Nowego Jorku, który O'Hara obserwuje będąc uwięzionym w kontinuum czasoprzestrzennym.

Izolowanie się od zmian związanych z działaniem "złych ludzi" umożliwia komunikację z Amazing Spidermanem. Rezultatem jest układ między dwoma Pajęczakami i ich późniejsza współpraca.