Spider-Man. Wiecznie młody – recenzja nowej książki z Universum Marvela

Wydawnictwo Insignis, kontynuuje świeżo zapoczątkowany cykl powieści oparty o historie ze świata Marvela. Mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszym tytułem w serii: Spider-Man. Wiecznie młody.

Spider-Mana nie trzeba nikomu przedstawiać. Historia Petera Parkera to jeden z najpopularniejszych motywów komiksowych Marvela. Twórcami postaci były kultowe osobistości świata komiksu takie jak Stan Lee, Steve Ditko i Jack Kirby. Dzieło pierwotnych twórców, przez lata kontynuowały dziesiątki kolejnych autorów. Człowiek pająk stał się również inspiracją do stworzenia gier, serialów telewizyjnych, animacji, a nawet filmów kinowych. Najnowsza produkcja Spider-Man: Daleko od domu może poszczycić się boxofficem na poziomie 388 mln dolarów w samym USA.

Spider-Man. Wiecznie młody to nowa powieść, która debiutowała na świecie 20 czerwca 2017 roku. Jej autorem jest Stefan Petrucha, autor ponad dwudziestu powieści i setki komiksów. Na całym świecie sprzedano ponad milion egzemplarzy jego utworów. Polski przekład pojawił się we wrześniu 2019 nakładem wydawnictwa Insignis. Przekładem zajął się Tomasz Macios, który odpowiadał również za tłumaczenie, wydanej nieco wcześniej Sagi Mrocznej Phoenix.

Książka została utrzymana w standardowej konwencji serii. Ponownie w otoczeniu Petera Parkera odnajdziemy ciocię May, Gwen Stacy i Mary Jane. Wśród złoczyńców nie sposób pominąć Kingpina znanego z przygód Daredevila. Historia superbohatera z sąsiedztwa to tradycyjne połączenie marvelowskiej akcji, sporej dawki humoru i rozterek typowych dla przeciętnego nastolatka.

Powieść spisana na 350 stronach została podzielona na dwie części, doskonale pokazujące przemianę głównego bohatera. Lekkie pióro autora, sprawia że książkę czyta się niezwykle lekko, zachowując dynamizm i obrazowość, czyli charakterystyczne przymioty komiksu. Tytuł powinien przypaść do gustu nastoletniej części czytelników oraz wiernym fanom uniwersum. Wyraźnie widać, że mamy do czynienia z klasyczną Stone Tablet Saga, uzupełnioną o wiele uwspółcześnień, pozwalających na swobodniejszy odbiór wśród młodych czytelników.

Mamy przyjemność polecić książkę Spider-Man. Wiecznie młody. Tytuł został objęty patronatem redakcji PCWorld.pl.