Spider-Man skorzysta z kamer RED EPIC

Kamery firmy RED EPIC pomogą w kręceniu nowego filmu o Spider-Manie. Projekt, który ukrywa się pod nazwą roboczą "Untitled Spider-Man Reboot" ma ukazać się w roku 2012. Nowoczesne kamery 3D wkrótce pojawią się też na planie "Hobbita".

Kamery RED EPIC to bardzo nowoczesny sprzęt do profesjonalnego kręcenia filmów w 3D. Ich szybkość transmisji danych waha się od 225 do 500 MB/s w zależności od wersji. Mogą nagrywać z prędkością 120 klatek na sekundę, a każda klatka ma rozdzielczość 14 Mpix.

Operatorem na planie jest John Schwartzman, który podzielił się informacją o pierwszym dniu zdjęciowym z forumowiczami redusers.net. Ekipa nowego filmu o Spider-Manie jest pierwszą, która rzeczywiście używa ich na planie.

Zobacz również:

  • Spider-Man: Poprzez multiwersum. Czy film można zobaczyć online?

Wcześniej o planach użycia tego sprzętu informował Peter Jackson, który zgromadził aż 30 takich kamer w celu nakręcenia filmu The Hobbit, co stanowi imponującą ilość. Na planie Spider-Mana w użyciu są 4 kamery.

John Schwartzman jest zachwycony osiągami tych kamer i nie może wyjść z podziwu, jak to możliwe, że tak mały sprzęt daje tak wielkie możliwości. Powiedział, że bez nich nie byłoby możliwe przemieszczanie kamery 3D w sposób, który wymaga nasza historia i nie możliwe byłoby zrealizowanie wizji reżysera.

John Schwartzman jest w Hollywood znaną postacią. Był operatorem m.in. takich filmów jak "Twierdza" i "Pearl Harbor".


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: