Spider-Man wreszcie na Disney Plus

Produkcje o Spider-Manie to jedyne tytuły związane z uniwersum Marvela, których brakuje w bibliotece Disney Plus. Jak się okazuje, niedługo pojawią się na łamach serwisu. Dlaczego dotychczas nie były dostępne?

Do tej pory prawie każdy film, jaki kiedykolwiek powstał z uniwersum Marvela jest dostępny na platformie Disney Plus. Prawie, bo wyjątek stanowią dwa filmy o Spider-Manie, które zostały wyprodukowane i dystrybuowane przez Sony. To właśnie ze względu na różnych producentów jest duży problem z tym, żeby obejrzeć wszystkie produkcje na jednej platformie VOD. Jak się okazuje, w najbliższym czasie ma się to zmienić, ze względu na nową umowę pomiędzy Sony i Disney.

Spider-Man wreszcie na Disney Plus

Według Variety, obie firmy podpisały umowę na możliwość udostępniania filmów Sony na serwisie Disney Plus. Jak informują przecieki, licencja ma obejmować znaczną ilość tytułów filmowych, które będą mogły być dostępne w ramach szerokiej biblioteki platformy VOD, witryn streamingowych oraz kanału telewizyjnego. Umowa dotyczy różnych premier kinowych, które będą mieć miejsce od początku 2022 roku oraz kilka z 2021. Dzięki niej na Disney Plus pojawią się nowe filmy o Spider-Manie, czyli "Spider-Man: No Way Home" oraz "Into the Spider-Verse 2".

Zobacz również:

  • Marvel płaci twórcom grosze za stworzone historie
  • Spider-Man: No Way Home - rekord oglądalności pobity!
  • Spider-Man: No Way Home - zobacz zwiastun!

W najbliższym czasie możemy spodziewać się wielu premier produkcji z uniwersum Marvela. Najbliższe debiuty tyczą się filmu "Czarnej Wdowy", która ma pojawić się 5 maja oraz serialu "Loki", który pojawi się 11 czerwca. Więcej o wszystkich premierach z 2021 możecie przeczytać tutaj.